Yumurta üretim serüvenine 1969 yılında başlayan Türem Yumurta; Ankara’da faaliyetlerine başlamış, uzun zaman alan ar-ge çalışmaları sonucunda Ankara’nın Çubuk kasabasında konumlandırmış olduğu iki farklı yumurta üretim tesisi ile yatırımlarına hız kazandırmıştır.
 
   Türkiye’nin önde gelen yumurta üreticilerinden Türem Yumurta, teknolojiyi ve dünyada meydana gelen sektörel değişiklikleri son derece yakından takip etmekte; insan sağlığını doğrudan ilgilendiren gıda sektöründe, ihtimallere ve ihmallere asla mahal vermeyecek bir organizasyon ile çalışmalarına devam etmektedir. 17 bin metre karelik kapalı üzerine kurulu üretim tesisinde son derece modern makine parkı ve deneyimli personeller ile hizmet veren Türem Yumurta, bugün gelinen noktada Türkiye’nin en büyük yumurta üreticileri arasında yerini almış bulunmaktadır. Ankara’nın Çubuk ilçesi mevkilerinde konumlandırmış olduğu üretim tesisleriyle faaliyetlerine devam eden Türem Yumurta üretim tesislerinde 2021 yıl sonu itibari ile toplam 800.000 adet tavuk ve 175.000 adet civciv bulunmakta ve yaklaşık olarak ayda 21 milyon adet yumurta üretilmektedir. Yumurta üretiminin yanı sıra; tavukların beslenme ihtiyacına cevap verecek yem üretimini de kendi bünyesinde organize eden Türem Yumurta Üretim Tesislerinde 2021 yıl sonu itibari ile aylık 3000 ton doğal yem üretilmektedir.
 
   Gıda sektöründe faaliyet göstermenin son derece büyük sorumluluklar gerektirdiğini düşünen ve bu bilinç ile hareket eden Türem Yumurta; üretiminin her aşamasında kaliteyi ve hijyeni göz önünde bulundurmakta; sürekli daha iyiyi ve daha yeniyi araştırmakta, hedeflerine ulaştığı her an yeni hedefler belirlemekte ve tüketicilerinden almış olduğu güç ile geleceğe doğru emin adımlarla ilerlemektedir